wz


MENUOpatovický voříšek 2007

Každý rok se na kynologickém cvičišti v Opatovicích nad Labem koná voříškiáda. Letos byla v sobotu 2.6.2007.

Ani jsem nevěděl, že existují výstavy i pro nás voříšky :)

Moje panička a její přítel mě přihlásili, abych taky soutěžil. Když jsme přijeli na cvičák, tak jsem se vydal na obhlídku terénu. Pořád jsem netušil co se bude dít. Pak začali chodit další voříšci, někteří byli malí, ale přišli i velcí, kteří byli spíš kříženci než praví voříšci. Bylo tam i spoustu psů s PP, ale ti nemohli soutěžit, protože mají svoje výstavy.

Nejdřív se soutěžilo o nejšikovnějšího psa. Tam dostala panička kartu, na kterou se zapisovali body z jednotlivých disciplín. Jako soutěž bylo přejít kladinu, to pro mě byla hračka :). Pak další soutěž - přinést aport, tam panička vymyslela fintu, abych to přinesl, hodila mi barevnou kostičku z lisované kůže, tu jsem přinesl bez problémů... Další disciplína byla Ukaž co umíš, tam hohl psovod se psem předvést cokoli, my jsme předvedli chůzi u nohy, povely - sedni, lehni, štěkej, a taky jsem ukázal, že umím podat pac... :). v další soutěži měl psovod naházet 5 tenisáků do kruhu a mohl získat i bonus, když mu pes jeden míček přinese, je jasné, že my jsme bonus neměli, to by po mě panička chtěla moc. Dále tam byl slalom mezi kužely zakončený projitím pod áčkem. Slalom se měl projít se psem u nohy a pes měl projít pod áčkem. Slalom jsme prošli bez problémů, ale já jsem nějak nepochopil že mám projít pod áčkem, chtěl sem ho přeběhnout :), ale pak už jsem pochopil, co se po mě chce. Disciplín bylo 6, takže zbývá ještě jedna, to byl slalom mezi kužely s pingpogovým míčkem na lžíci, tu lžíci pochopitelně nesla panička, ale já jsem jí musel jít u nohy. Foukal trochu vítr, ale zvládli jsme to :)

Měli jsme plný počet bodů, ale nic jsme nevyhráli, bylo to asi tím, že jsem nepřinesl ten míček :(

Pro předvádění voříšků tam byl i opravdový výstavní kruh :). Byli jsme rozděleni na malé, střední a velké psy, z každé kategorie se vybrali tři a ti spolu pak soupeřili, z těch devíti rozhodčí vybral další tři a z těch potom porota vybrala vítěze.

Po celou dobu probíhala také soutěž o Opatovického voříška roku 2007. Toho volili diváci.

A teď se musím pochlubit, protože tu soutěž o Opatovického voříška jsem vyhrál a dostal jsem pohár a pytel granulí, pro paničku jsem vyhrál velkou plyšovou želvu a pak tam ještě bylo spoustu cen pro oba. Ale to není všechno, vyhrál jsem další pohár - za druhé místo ve volbě Nejkrásnějšího voříška, hodnotila nás porota. Tam jsem vyhrál malou želvu a další pytel granulí :)