wz


MENUPoděbradský voříšek 2009

V sobotu 20.6. mě panička zase vzbudila .. a říkala, že jedeme na výlet .. Zajímavá nabídka .. Ani jsem neprotestoval a hnedka jsem vstal .. když jsem viděl vodítko a paničku, jak míří k brance, běžel jsem za ní .. Nastoupili jsme do auta a jeli do Hradce na nádraží, to mi panička řekla v autě :)

Na nádraží už na nás čekali Nikča s Rikkem a postupně se tam scházeli další Gabčini kamarádi se psy .. neznal jsem je .. Ale teď už je znám .. Byl tam kavalír Charlie, labradorka Pišta, šeltiák Kámoš, setřice Jenny a špic Annie .. Koupili jsme lístek do vlaku a šli čekat na nástupiště .. Vlak konečně přijel a my mohli nastoupit .. Některým psům se moc nechtělo, ale já jsem tam skočil, jako kdybych jezdil vlakem každý den, jak řekla panička :D

Cesta vlakem proběhla v pohodě .. já jsem se ještě musel dospat, když mě panička vzbudila tak brzo .. Dorazili jsme do Poděbrad a tam se k nám přidaly ještě 2 fenky - kříženky jezevčíka - Medi a Boni .. Byli jsme kompletní a vyrazili jsme směr cvičák .. našli jsme :) Panička ukázala můj očkovák a mohli jsme jít dovnitř .. Všichni naši páníčci dostali tašku plnou pamlsků :) Našli jsme si místa na sezení a šli obhlídnout cvičák ..

Holky objevily agility parkur, tak jsme si to hned museli zaběhnout .. :D Ale kupodivu mě to i takhle poránu docela bavilo .. Paničce jsem zase udělal radost, když jsem parkur proběhl bez větších chyb :)

Pak proběhlo posuzování v kruzích .. nejdřív psi a feny bez PP pod 40cm pak psi a feny bez PP nad 40 cm .. pak byla ukázka tance se psi. Dále proběhlo posuzování štěňat kříženců, pak kříženci psi a fena pod 40cm a kříženci psi a feny nad 40cm a nakonec moje kategorie Kříženci veteráni ..

V kategorii psi bez PP pod 40 cm vyhrál kavalír Charlie a kategorii psi bez PP nad 40 cm vyhrál ovčák Rikko .. takže naše výprava byla dost úspěšná .. :)

Já jsem se v kategorii veteránů umístil spolu s dalšími dvěma psy na 3. místě .. před námi byl 15ti letý kříženec welsh corgi a pejsek z ústeckého útulku .. Ale se 3.místem jsme byli spokojeni :) Pak ale přišlo překvapení a porota vymyslela ještě 2 další kategorie .. Takže jsem vyhrál Voříška Psích kusů - cenu nám předávala redaktorka časopisu Psí kusy :) Pro paničku jsem vyhrál předplatné časopisu psí kusy a pro sebe 3kg granulí a nějaké pamlsky ..

V 18:00 nám jel vlak .. celou cestu jsem prospal, protože jsem byl po celém dni mooc unavený .. Ale nebyl jsem sám .. spali tak nějak všichni psi, kromě neunavitelné Jenny .. Domů jsme dorazili v 19:40 autobusem ..

Myslím, že jsme si voříškiádu všichni užili a příští rok na ni zase rádi pojedeme :)