wz


MENUI. Hornoředická výstava psů 2007

Po úspěchu na Voříškiádě v Opatovicích se moje panička rozhodla, také díky kamarádce, že mě přihlásí na další podobnou akci.

V neděli 10.6.2007 se v Horních Ředicích konala na fotbalovém hřišti výstava všech plemen psů. Je tedy jasné, že se tam sešlo spousta psů, jak s PP, tak i bez, ale hlavně tam byla kupa voříšků :)

Byly tam 3 třídy jako na opravdové výstavě:

1) Třída štěňat ( bez rozdělení pohlaví )

2) Třída otevřená

psi a feny do 40 cm výšky
psi a feny nad 40 cm výšky

3) Třída veteránů ( bez rozdělení pohlaví )

Potom nechyběla ani další třída - Třída vítězů, tam se zařadili všichni vítězové tříd, aby se utkali o titul Šampion výstavy.

Abychom si připadali jako na opravdové výstavě, byli jsme posuzováni porotou ve výstavním kruhu a dostávali barevné stužky jako ocenění - modrá ( výborný ), červená ( velmi dobrý ) a zelená ( dobrý ). Z celé třídy byli vybráni 3 výborní, z těch porota vybrala vítěze třídy, ten pak postoupil do třídy vítězů a bojoval o titul Šampion výstavy :)

Výstavu také provázeli různé soutěže, zejména pro menší psovody, ale soutěží se účastnili i větší psovodi se svými chlupáči ... Soutěží bylo 5 ... Dítě a pes, Nejšikovnější pes, Nejhezčí veterán, O největší podobu pána a jeho psa a Pes sympaťák 2007, poslední 2 soutěže hodnotili diváci.

Tak a teď k samotnému dění ... Já jsem se svou výškou 48 cm zapadal do třídy psi a feny nad 40 cm. Myslím, že v mojí třídě nás bylo něco kolem 20. Porota mě vybrala mezi 3 výborné a po dlouhém rozhodování jsem byl zvolen vítězem třídy :) Takže mě neminula třída vítězů :)

Díky svému věku jsem zapadl i do třídy veteránů, tam nás moc nebylo, počítá tak možná 10. Porota vybrala 3 nejhezčí a z těch vítěze. V této třídě jsem skončil druhý :)

Konečně, na řadu přišla ta vytoužená třída vítězů :) Už jsem se moc těšil ... V kruhu nás bylo 6, všichni vítězové :) Porota před sebou měla hodně těžký úkol, vybrat vítěze výstavy. Chodili jsme v kruhu a porota se rozhodovala, pak nás nechali nastoupit a radili se ... Pořád nevěděli, nebo nás chtěli napínat :) Pak se ale konečně rozhodli. Všem poděkovali a zase jsme tam zůstali jen 3. Teď už jsem byl jen krůček od titulu Šampiona. A sen stát se Šampionem se mi splnil ... Titul Šampion výstavy jsem získal já :) A vyhrál jsem veliký pohár :)